Brunner rohové presklenie

KRB A INTERIÉR

      Krb je výrazný dizajnový prvok v dome, alebo v byte. Je nekonečne veľa možností ako elegantne riešiť obstavbu krbu a tým stanoviť jeho výsledný vzhľad, aby tvoril súhru s okolitým interiérom.
Pri vyberaní krbu treba myslieť aj na jeho využitie AKO ALTERNATÍVNY ZDROJ TEPLA.

      Aby sme krb mohli dokonale využiť ako doplnkové kúrenie je dôležité o ňom uvažovať už v projekte. Pri dokončovaní projektu domu, alebo rekonštrukcie domu je potrebné najprv správne osadiť komínové teleso. Ideálne je ak sa dá situovať centrálne v prízemnej časti interiéru, so správnym priemerom a účinnou výškou komínového telesa.

Kvalitný  a spoľahlivý komín na trhu ponúkajú firmy Jeremias, Eka. Klienti majú predstavu, že vykurovanie miestnosti sa rieši v závislosti s komínovým telesom. Opak je pravdou. Rozvody teplého vzduchu sú súčasťou vrchnej obstavby krbového telesa. Najväčší efekt a využitie je  pri stavbe krbu s teplovzdušnou krbovou vložkou.

KRB A DIZAJN

      Krbové vložky sú vo vyhotoveniach jednoplášťové – dvojplášťové. Obidva typy umožňujú vykurovanie aj susedných miestností.
Z dvojplášťových krbov bol trend ťahať rozvody tepla do miestností flexihadicami, posilnené hlučným ventilátorom. Tieto rozvody vzhľadom na zloženie flexihadice sú zle čistiteľné, usádza sa v nich prach, roztoče, čo podporuje vznik rôznych alergií. Aby sa predišlo takýmto problémom začalo sa aj u nás využívať sálavé teplo. Vlastné vyhrievanie je založené na jednoduchom fyzikálnom jave stúpania teplého vzduchu na hor. Nesmie sa tiež zabudnúť na prívod vzduchu pod krbové teleso z vonku. Tým sa zvyšuje jeho účinnosť.

      Ďalšou výhodou krbu s krbovou vložkou je obstavba krbu S NEKONEČNÝM DIZAJNOM. Výhodou mramorového obkladu krbu, ktorý ponúka firma CAMINUS DESIGN je nie len estetický a originálny design, ale hlavne praktická, ľahká údržba a hygienická nezávadnosť.
Materiál – mramor sa objavuje v interiéry aj ako parapety, schody, kuchynské a kúpeľňové dosky, dlažba.

     Krb s mramorovým obkladom je stále trendy. Hodí sa k rôznemu typu nábytku, interiéru, s umiestnením buď centrálne na stenu, do rohu alebo voľne stojací.
CAMINUS DESIGN ponúka aj možnosť riešenia krbu obkladom „ONYX“. Tento materiál sa radí medzi polodrahokami – svojou štruktúrou a hlavne nenapodobiteľnou farebnosťou.

Spartherm SIM U-sklo
Mám záujem, zavolajte mi