KOMFORT ČISTÉHO SKLA

Čistota pohľadového skla patrí pri vývoji produktov HOXTER k najväčším prioritám. Systém vedenia vzduchu na horenie je skonštruovaný tak, aby vzduch privádzaný do ohniska prúdil okolo pohľadového skla. Prúd vzduchu tak vytvára dynamickú vzduchovú clonu, ktorá unáša častice sadzí a prachu späť do ohniska. Čistotu pohľadového skla významne ovplyvňuje tiež vlhkosť palivového dreva, ťah komína či spôsob ovládania.

DVOJITÉ PRESKLENIE

Dvojité presklenie dvierok zodpovedá aktuálnym stavebným štandardom. Vďaka súčasným možnostiam tepelnej izolácie domov sú energetické požiadavky domov i jednotlivých miestností nižšie než predtým v minulosti. Dvojité presklenie zlepšuje izolačné vlastnosti dvierok a redukuje množstvo tepla odsálaného dvierkami do miestnosti. V miestnosti s nižšími energetickými požiadavkami tak nedochádza k nadmernému prekurovaniu.

FIREMNÉ HODNOTY

Ľadový medveď je skutočným špecialistom na šetrenie s teplom. Ukladá energiu z prijatej potravy, aby ju mohol neskôr efektívne využívať. Je fyzicky dostatočne vybavený na to, aby pohodlne odolával nepriaznivým podmienkam.

NOSITEĽ HODNÔT HOXTER

Ľadový medveď je symbolom a nositeľom hodnôt spoločnosti Hoxter. S obrovskou vytrvalosťou dosahuje svoje ciele, efektívne sa prispôsobuje aktuálnym podmienkam a dokáže dokonale pracovať s tepelnou energiou.

HOREVÝSUVNÝ MECHANIZMUS

Prepracovaný výsuvný mechanizmus zaručuje trvale tichý a ľahký chod dvierok. Dvierka sa zasúvajú do uzatvorenej komory nad dvierkami a neobmedzujú tak okolitý priestor. Precízny chod dvierok vo vysokých prevádzkových teplotách garantuje osem ložísk, ktoré odolajú teplote do 350 °C. Ložiská sa pohybujú v nerezových profiloch, ktoré presne a trvale definujú pohyb dvierok. Pri otváraní sa dvierka najskôr od korpusu odťahujú, aby nedochádzalo k poškodeniu tesnenia, a ďalej sa posúvajú nahor vo vzdialenosti niekoľko milimetrov od korpusu. Pri uzatváraní dvierok v spodnej polohe pritláča dvierka ku korpusu pružinový mechanizmus silou 25 kg, čím dokonale utesňuje dvierka a zabezpečuje kvalitné horenie a vyššiu účinnosť.

STABILNÝ DVEROVÝ PROFIL

Dvierka patria ku pohyblivým komponentom, pri ktorých je kladený veľký dôraz na pevnosť a stabilitu. Tieto vlastnosti spĺňa špeciálne zhotovený dverový profil s hrúbkou steny 2,5 mm. Parameter pevnosti dverového profilu garantuje stabilitu vlastností dvierok pri každodennej prevádzke s vysokými teplotami. Dverový profil je možné variabilne kombinovať s jednoduchým i dvojitým presklením dvierok. Tesnenie je v dverovom profile osadené do kónickej drážky, ktorá zaisťuje tesnenie proti vypadnutiu

DIZAJN DVIEROK

Vonkajšie pohľadové sklo môže byť uchytené buď štandardnými čiernymi lištami alebo lištami z brúsenej nerezovej ocele. Nerezové prevedenie a jeho komponenty vyrobené z ušľachtilých materiálov zvýrazňujú produkt ako celok.

RÁMY

Pohľadové dvierka sú celopresklené bez viditeľného rámu a poskytujú tak veľkorysý pohľad na oheň. Krycie a zabudovacie rámy slúžia pre pohľadové zabudovanie produktov do interiéru. Ich detailné spracovanie a kvalita materiálov umocňuje hodnotu a dizajn celej stavby.

ODOBERATEĽNÁ RUKOVÄŤ

Odoberateľná rukoväť dvierok umožňuje vytvoriť ničím nerušený pohľad na oheň. Rukoväť je možné použiť u dvierok s horným výsuvom. Tie sú konštruované s malým otvorom v spodnej časti rámu, kde stačí rukoväť zasunúť. Otvor pre uchytenie rukoväte je umiestnený v blízkosti osy ťažiska dvierok, aby bol zaistený ľahký chod mechanizmu horného otvárania. Po uzatvorení dvierok môže rukoväť ostať na dvierkach, alebo je ju možné odobrať a odložiť do zabudovaného púzdra.

VÝSTELKA OHNISKA

Popri štandardnej svetlej výstelke Hoxter ponúka aj tmavé prevedenie. Jedná sa o vhodné riešenie ucelených interiérových návrhov, kde by svetlá výstelka pôsobila rušivo. Tieto tvarovky sú vyrobené z farebnej šamotovej zmesi, to znamená, že vzhľad ohniska zostáva tmavý a to aj pri náhodnom porušení povrchu výstelky. Svetlé a tmavé tvarovky sú počas výroby vypaľované pri vyššej teplote ako 1100 °C. Týmto je zaručená dlhodobá životnosť celého ohniska

UKA NOSNÁ KONŠTRUKCIA A ZABUDOVACÍ RÁM

Nosná konštrukcia zabudovacieho rámu UKA je pripevnená na ochladzovanej zadnej stene krbovej vložky, ktorá vďaka vedeniu spaľovacieho vzduchu nepodlieha tepelnému namáhaniu a je vzhľadom k obstavbe krbu stabilná. Zabudovací rám je vynesený z nosnej konštrukcie a nie je nijako spojený s hornou časťou krbovej vložky, ktorá sa vďaka tepelnej rozťažnosti materiálu vložky mierne pohybuje. Toto inovatívne riešenie ponúka zjednodušenie stavby súčasne s úsporou miesta a nákladov za externé vynášacie rámy. Nosnosť zabudovacieho rámu UKA je 200 kg.

ROHOVÉ DVIERKA S DVOJITÝM PRESKLENÍM

Dvojité presklenie pre rohové dvierka je príkladnou ukážkou dokonalej inovácie zavedenej do štandardu. Efektívnejšiu kombináciu dizajnu a praktickosti si je ťažké čo i len predstaviť. Vnútorné rohové sklo je do rámu dvierok uložené v tesnení, ktoré dilatuje tepelnú rozťažnosť použitých materiálov pri vysokých prevádzkových teplotách. Obidve použité sklá sú v rohu ohýbané, aby bol priestor medzi sklami uzatvorený a chránený pred vniknutím nečistôt. Toto inovatívne riešenie rozširuje možnosti výberu krbu s rohovým presklením i do miestnosti s nižšími energetickými potrebami.

VYŠŠIA TEPLOTA V OHNISKU

Dvojité presklenie má lepšie izolačné vlastnosti a vďaka tomu sa priemerná teplota v ohnisku zvyšuje o 120 °C.* To má pozitívny vplyv na kvalitu horenia a umožňuje efektívnejšie využitie tepla.

* Uvedené hodnoty boli namerané pri modeli ECKA 67/45/51W s dávkou paliva 6 kg + 4 kg.

KRBOVÉ VLOŽKY S DODATOČNOU AKUMULAČNOU MASOU

Dodatočná akumulačná masa za krbovou vložkou zvyšuje využiteľnú hodnotu krbu. Vďaka svojim akumulačným schopnostiam predlžuje interval prikladania a poskytuje zdravé sálavé teplo. Krbové vložky HOXTER vynikajú robustnou konštrukciou, ktorá umožňuje prevádzku v uzavretých stavbách akumulačných krbov. Spájajú výhody veľkého pohľadového skla a akumulácie tepla bez toho, aby by dochádzalo k nadmernému prekurovaniu obytnej miestnosti.

DISTRIBÚCIA TEPLÉHO VZDUCHU

V teplovzdušnom krbe vzniká veľké množstvo tepla. Efektivitu jeho využitia zvyšuje teplovzdušný plášť. Prídavný teplovzdušný plášť ku krbovým vložkám HOXTER slúži ako zberač teplého vzduchu okolo krbovej vložky. Teplý vzduch sa odvádza potrubím a vykuruje ešte ďalšiu miestnosť, prípadne viac miestností. Vykurovanie samotnej miestnosti s krbom je tak možné výhodne znížiť iba na teplo sálajúce cez pohľadové sklo. Zvyšné teplo je odvedené teplovzdušnými rozvodmi.

JEDNODUCHÉ OVLÁDANIE

Ohniská produktov HOXTER sú tak tesné, že oheň okamžite reaguje na najmenší pohyb ovládacej kľučky. Vysoká prevádzková teplota v ohnisku nijako neovplyvňuje bezpečnosť a komfort ovládania. Ovládacie prvky boli konštrukčne navrhnuté tak, aby sa počas prevádzky prirodzene ochladzovali. Tento ochladzovací efekt je zvýšený použitím vhodných materiálov, ako je nerezová oceľ. Pozadu pritom nezostal ani dizajn ovládacích prvkov a jednoduchosť obsluhy. Vyznačujú sa čistými tvarmi a intuitívnym ovládaním.

LEPŠIE SPAĽOVANIE S MENŠÍM MNOŽSTVOM ODPADU

Bezroštové kúrenie poskytuje užívateľovi niekoľko dôležitých výhod. Palivo v bezroštovom ohnisku dohorieva do jemného popola a uvoľňuje tak maximum tepelnej energie. Vďaka úplnému dohoreniu paliva sa takisto redukuje objem drevného odpadu,
čo v praxi predstavuje predĺženie intervalu pravidelnej údržby ohniska. Vrstva jemného popola, ktorá v bezroštovom ohnisku vzniká po dohorení paliva, napomáha k vyššej čistote horenia a pohľadového skla, ktorá je pre užívateľa tak dôležitá.

ZADNÉ PRIKLADANIE

Výhodou zadného prikladania je praktická obsluha ohniska. Predné pohľadové sklo dvierok ponúka pohľad na oheň z obytného priestoru, zatiaľ čo zadné dvierka bez presklenia slúžia na prikladanie paliva z technickej miestnosti alebo chodby. Dvierka pre zadné prikladanie sú navrhnuté tak, aby neboli viditeľné z pohľadovej strany ohniska. Ich prítomnosť nijako neznižuje vysokú účinnosť spaľovania a čistotu pohľadového skla.

KOTOL VO FORME KRBU

Technické schopnosti teplovodných krbových vložiek HOXTER spĺňajú požiadavky dnešného moderného vykurovania. Hodnoty účinnosti a teplovodného podielu sú už porovnateľné s kotlami bez presklených dvierok. Štandardné dvojité presklenie dvierok výrazne znižuje prechádzanie tepla cez sklo a napomáha tak ku zvýšeniu teplovodného podielu. Trúbkový teplovodný výmenník zaisťuje maximálnu účinnosť. Je schopný zo spalín absorbovať až 70 % tepla. Teplovodný výmenník absorbuje teplo aj zo stien ohniska. Ďalším zlepšením je tepelná izolácia, ktorá zabraňuje úniku tepla z teplovodnej krbovej vložky. Tieto technické riešenia posunuli hodnotu teplovodného podielu až na 80 %

KOMPLEXNÉ VYKUROVANIE CELÉHO DOMU

Teplovodné krbové vložky HOXTER sú plnohodnotnou alternatívou ku iným zdrojom vykurovania. Teplá voda z teplovodného výmenníka sa odvádza do akumulačnej nádrže, kde sa s minimálnou stratou ukladá a využíva sa ďalej na kúrenie prostredníctvom radiátorov, pre podlahové kúrenie a na ohrev teplej úžitkovej vody. Kúrenie s teplovodnými krbovými vložkami HOXTER je ekonomické a zároveň príjemné.

VARIABILITA

Dodatočný podstavec ku dvierkam kachľových pecí GTS ponúka veľkú variabilitu technického prevedenia akumulačných pecí a zlepšuje ich funkčnosť. Podstavec pre jedny dvierka je možné variabilne pripojiť ako štandardné ohnisko alebo ako ohnisko s rozvodom sekundárneho vzduchu. Pre tunelové ohnisko s dvoma dvierkami prepája podstavec prívod vzduchu a centralizuje reguláciu horenia do jedných dvierok.

EŠTE LEPŠÍ PRÍVOD VZDUCHU

Pre zvýšenie dynamiky prúdenia vzduchu počas horenia slúžia pri dvierkach kachľových pecí GTS aerodynamické prvky umiestnené na plochách kolmých k prúdeniu vzduchu. Aerodynamické prvky znižujú lakovú stratu dvierok a do ohniska sa dostáva až o 17 % viac vzduchu na horenie. Táto inovácia v praxi zvyšuje efektivitu horenia pri použití veľkých dávok paliva.

    Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme