Plynové krby od HT DESIGN a holandského výrobcu Kalfire predstavujú špičku v oblasti moderných krbných technológií. Tieto značky sú známe svojou kvalitou, inováciami a schopnosťou priniesť do domovov nielen teplo, ale aj nevšedný dizajnový element. Ich produkty kombinujú vysokú účinnosť s nadčasovým dizajnom, čo ich robí ideálnymi pre moderné interiéry.

HT DESIGN

sa zameriava na moderné dizajny a vysokú funkčnosť svojich plynových krbov. Ich modely sú navrhnuté tak, aby poskytovali efektívne vykurovanie s minimálnymi emisiami, čo znamená nižšie náklady na vykurovanie a menší dopad na životné prostredie. Plynové krby od HT DESIGN sú tiež známe svojimi inteligentnými ovládacími systémami, ktoré umožňujú ľahké ovládanie teploty a plameňa, čo zabezpečuje maximálne pohodlie a úsporu energie.

Kalfire,

ako holandský výrobca, stavia na tradícii a inováciách v oblasti plynových krbov. Ich produkty sú navrhnuté s dôrazom na estetiku a funkčnosť, čo zabezpečuje, že každý krb je nielen krásny, ale aj výkonný. Kalfire krby sa pýšia pokročilými technológiami, ako sú skryté horáky, ktoré vytvárajú ilúziu skutočného dreva horiaceho v ohni bez popola a dymu. Táto technológia nielenže zlepšuje vizuálny dojem, ale tiež zvyšuje bezpečnosť a komfort používania.

Výhody plynových krbov HT DESIGN a Kalfire

 • Estetický vzhľad: Moderný a čistý dizajn, ktorý dopĺňa každý interiér.
 • Energetická efektívnosť: Vyššia efektívnosť oproti tradičným dreveným krbom.
 • Čistota: Bez popola a dymu, s minimalizovanými emisiami.
 • Pohodlie: Ľahké ovládanie teploty a plameňa z pohodlia vášho kresla.
 • Bezpečnosť: Bezpečnejšie užívanie vďaka pokročilým technológiám a kontrolám.
 • Tieto plynové krby sú výbornou voľbou pre každého, kto hľadá spojenie moderného dizajnu, vysokého výkonu a ekologického aspektu v jednom riešení.

Bez ohľadu na to, či preferujete minimalistický štýl alebo luxusný dizajn, HT DESIGN a Kalfire ponúkajú riešenia, ktoré zlepšia nielen estetiku, ale aj tepelný komfort vášho domova.

Na našom webe nájdete ukážky produktov, ale oveľa viac vám vieme predstaviť na osobnej konzultácii.

Objednajte si osobnú konzultáciu

Preskúmajte viac o firmách:

INDIVIDUÁLNY PLYNOVÝ KRB CELKOM PODĽA VÁŠHO VKUSU

Plynový krb je dôležitou súčasťou zariadenia vášho interiéru. Je tvorcom nálady a dizajnovým prvkom v jednom. Predovšetkým vtedy, keď je dojem zo skutočného otvoreného ohňa dotiahnutý do detailov. Presťahovali ste sa, alebo chcete váš byt renovovať? Poverili ste architekta navrhnutím dizajnu plynového krbu? Alebo chcete presadiť svoje vlastné myšlienky? Kalfire vám ponúka škálu komponentov, ktoré potrebujete na to, aby ste si dali postaviť plynový krb presne podľa svojich predstáv.
Kalfire ponúka najnovšiu generáciu uzatvorených plynových krbov v rôznych prevedeniach a rozdielnych veľkostiach. Celkovo je možné zo základných komponentov zhotoviť až 2000 rôznych variant krbov. Čistý jednoduchý dizajn krbových plynových vložiek Kalfire poskytuje možnosť ich zabudovania do inšpirujúcich, dizajnových a jedinečných obstavieb, ktoré sa hodia do každého interiéru.
Čím sú krbové plynové vložky Kalfire charakteristické?

CLEAR VIEW: NIČÍM NERUŠENÝ POHĽAD NA VÁŠ PLYNOVÝ OHEŇ

Uzatvorené plynové krby od Kalfire sa vyznačujú tím, že je ich sklo zhotovené ako keby bez rušivého rámu. Vďaka tomu si môžete vychutnať zo všetkých strán príjemný a ničím nerušený voľný pohľad na hru plameňov. Všetky rovné modely je možné vybaviť bezodrazový sklom, pri ktorom sú okolité odrazy zredukované na menej ako 1%, čím sa dosiahne pocit z otvoreného ohniska.

SKUTOČNÁ HRA PLAMEŇOV, OČARUJÚCA AKO OHEŇ HORIACEHO DREVA

Uprednostňujete vysoký alebo radšej široký krb? Pre obe alternatívy máme riešenie v podobe dvoch typov horákov Kalfire:
Prestige horák
Inovatívny, patentovaný Prestige horák poskytuje neprekonateľne realistický vzhľad horiaceho dreva. Prestige horák je zabudovaný do keramických polien dreva, ktoré sú pyramídovo naukladané do ohniska. Takto je docielený vysoký a objemný plameň.
3D horák
3D horák je rovnako ako Prestige horák navrhnutý a vyvinutý v Kalfire. Tento dlhý horák pasuje najlepšie do moderných interiérov. Môže byť dlhý až 170 cm. Uzavretý plynový krb s 3D horákom vytvára obzvlášť atraktívnu a prirodzenú hru plameňov. Krb s 3D horákom je štandardne dodávaný s keramickým drevom, ale voliteľne je okrem toho možné dodať aj exkluzívnu sadu keramického štiepaného dreva, biele kamene, béžovo zafarbené kamene, sivé kamene a Kryptonit.

OČARENIE SKUTOČNÝMI ISKRAMI POMOCOU GENERÁTORA TVORBY ISKIER

Kalfire sa stále usiluje vytvárať inovatívne produkty. Skvelým príkladom toho je Generátor tvorby iskier (GTI), ktorý je najnovším vynálezom vývojového tímu Kalfire. Generátor tvorby iskier je voliteľné príslušenstvo u všetkých bežných plynových modeloch, ktoré sú vybavené Prestige horákom. Táto nová technológia umožňuje v ohnisku tvorbu malých iskier, ktoré z plápolajúcich plameňov pomaly stúpajú a žiaria, a takýmto spôsobom spravia hru plameňov ešte viac realistickejšou.

LED-OSVETLENIE PRE PRIRODZENE PÔSOBIACU PAHREBU

Takzvaná Hybrid-funkcia, môže pri uzatvorených plynových krboch, vybavených Prestige horákom, priniesť ďalšiu pridanú hodnotu vášmu pôžitku. Dno ohniska je v tomto prípade vybavené LED osvetlením. Toto osvetlenie disponuje 3 rozdielnymi programami, ktoré si môžete nastaviť podľa nálady. Intenzita svetla plynule kolíše a vytvára tak zdanie skutočne tlejúcej drevenej pahreby.
Aj počas letných mesiacov, keď nepotrebujete žiadne dodatočné teplo z ohniska, môžete pomocou tejto Hybrid-funkcie vytvoriť pohodovú náladu. Kalfire plynové ohniská sú navrhnuté tak, aby vytvárali radosť po celý rok. Aj keď nie je krb v prevádzke, vytvoria keramické polená spolu s LED-osvetlením pahreby pohodovú atmosféru.

NEVIDITEĽNÝ PRECHOD MEDZI OHNISKOM A STENOVÝM OBKLADOM

Uzatvorené plynové krby pristanú vášmu príbytku a ponúkajú optimálny pohľad na hru plameňov. Krbový stôl pred ohniskom – najčastejšie z prírodného kameňa – môže byť predĺžený až k bezrámovému preskleniu. Bočné steny sa rozprestierajú bez viditeľných škár až k okolitým stenovým obkladom. Môžete sa však tiež rozhodnúť rozšíriť vnútornú výstelku aj mimo ohniska. V takomto prípade nebude viditeľná kovová obruba. Takto dosiahnutý dizajn je tvarovo pekný a minimalistický a prechod medzi ohniskom a stenovým obkladom neviditeľný, vďaka čomu vzniká dojem ohňa ako z otvoreného krbu.

TRI DRUHY VNÚTORNEJ VÝSTELKY

Vnútorná výstelka je dôležitá súčasť, ktorá dodáva ohnisku dôležitý estetický a pútavý efekt aj vtedy, keď v ňom práve nehorí. Pomocou viacerých druhov výstelky môžete navodiť rôzne kontrasty k horiacim plameňom. Tak môže vnútorná výstelka plamene zrkadliť, čím sa dojem horenia ešte zvýrazní. Pri uzatvorených plynových krboch od Kalfire si môžete zvoliť medzi tromi rôznymi druhmi výstelky. Všetky plynové ohniská sú štandardne vybavené minimalisticky pôsobiacou plochou vnútornou výstelkou.
Avšak môžete sa voliteľne rozhodnúť pre inú vnútornú výstelku – keramické sklo alebo pútavý reliéf.

IMATCH: DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE, KTORÉ SA STARÁ O NÁLADU

Váš uzatvorený plynový krb môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača iMatch, ktorý je dodávaný so všetkými plynovými ohniskami. Jedným jediným stlačením tlačítka zapnete alebo vypnete horenie vo vašom krbe, čím regulujete výšku plameňov. Môžete si vybrať z 8 základných nastavení a špeciálneho EKO režimu. Keď zvolíte energiu šetriaci režim, automaticky sa nastaví prirodzený plápolajúci oheň, ktorý spotrebuje výrazne menej plynu.

IMATCH- APLIKÁCIA PRE APPLE A ANDROID

Keď sa rozhodnete pre náš plynový krb, môžete ohnisko dovybaviť aj rôznym voliteľným príslušenstvom. Vďaka špeciálnej Kalfire aplikácii, ktorú si môžete stiahnuť bezplatne pre Apple aj Android, budete schopný svoje zariadenia obsluhovať aj cez telefón alebo tablet.
Ak vo vašom dome používate systém domovej automatizácie – inteligentnú domácnosť, je možné ovládanie Kalfire plynového krbu integrovať do tohto systému.

EASY-DOOR- SYSTÉM PRE GARANCIU POHODLNEJ ÚDRŽBY

Pre umožnenie čo najjednoduchšej údržby skla našich uzatvorených plynových krbov, sme vybavili naše ohniská systémom Easy-Door. Čistenie tak nikdy nebolo jednoduchšie. Náš systém umožňuje sklo odobrať v štyroch krokoch, jednoducho a bez potreby dodatočných nástrojov. Po vyčistení sklo založíte naspäť znova veľmi jednoducho.

OPTIMÁLNA TRVÁCNOSŤ A O 40% NIŽŠIA SPOTREBA PLYNU

Už roky platí Kalfire vďaka svojim úsporným modelom za referenčnú značku v oblasti udržateľných technológií. Prevádzkový ECO mód toto znázorňuje veľmi dôsledne. Dodatočne k ôsmym základným nastaveniam patrí deviaty, energiu šetriaci režim, ktorý je možné nastaviť u všetkých plynových krbov Kalfire. Naše uzatvorené plynové krby sa nevyznačujú len estetickým pekným dizajnom, ale ich energetická úspornosť taktiež zodpovedá aktuálnym normám. Súhra týchto parametrov a použitie moderných spaľovacích techník vám garantuje, že váš Kalfire plynový krb bude šetrný k životnému prostrediu, trvácny a úsporný.

INTEGROVANÝ MERACÍ BOD PRE KOMINÁROV

Pri každom krbe je potrebné myslieť aj na údržbu a revíziu jeho častí. I na toto firma Kafire myslí. Pri opakovane sa konajúcej kontrole a údržbe vášho uzatvoreného plynového krbu, sa kontroluje cez patentovaný integrovaný kominársky merací bod (ktorý je prítomný u všetkých našich modelov), či spalinový systém funguje bezporuchovo a či je kvalita spaľovania vo vašom krbe vyhovujúca. Tento merací bod umožňuje odmeranie koncentrácie O2 (na prívode) a CO (na vývode).

PLYNOVÉ KRBOVÉ VLOŽKY KALFIRE SÚ DODÁVANÉ V PIATICH TVAROVÝCH PREVEDENIACH A V ŠIROKEJ ŠKÁLE VEĽKOSTÍ. JE ICH MOŽNÉ OBJEDNAŤ PRE STAVBU :
 • ROVNÝCH KRBOV Uzavreté plynové rovné krby s jedným presklením na prednej strane voláme rovné krby. Ponuka produktov od Kalfire ponúka veľký výber rovných krbov v rôznych veľkostiach a vyhotoveniach. Veľkosti presklení, ktoré sú štvorcové alebo obdĺžnikové, sa pohybujú v rozmedzí 60 až 160 cm na šírku. Rovné krby ale nie sú len elegantné a moderné solitéry. Dajú sa výborne zabudovať aj do štýlového krbu, kde si môžete vzhľad napasovať podľa vašej ľubovôle.
 • ROHOVÝCH KRBOV Pri rohových krboch si môžete vychutnať lepší pohľad na hru plameňov vďaka dvom preskleným stranám ohniska. Kalfire vám ponúka rohové krby s rôznymi šírkami, výškami a samozrejme popri tom si u každého môžete vybrať medzi presklením vľavo alebo vpravo. A aby ste si váš rohový krb mohli prispôsobiť svojim osobným želaniam, máte na výber medzi štandardnou plochou výstelkou ohniska, keramickým sklom, alebo výstelkou s reliéfom. Táto voľba výsteliek je možná i u všetkých ostatných plynových krboch od Kalfire.
 • TROJSTRANNÝCH KRBOV Ako už názov napovedá, sú uzavreté plynové krby vybavené na troch stranách bezrámovým presklením. Oheň je tak ohraničený len sklom a ponúka nerušený pohľad z troch rôznych strán. Nech váš interiér pôsobí akokoľvek, trojstranný plynový krb pritiahne pozornosť vždy na seba. Ponúka z rôznych uhlov možnosť pozorovať to, čo chcete vidieť: neuveriteľne prirodzenú hru plameňov. Preto vám Kalfire ponúka širokú možnosť výberu rôznych rozmerov trojstranných plynových krbov
 • TUNEL (OBOJSTRANNÝCH) KRBOV Tunel krb alebo aj priehľadný krb je aktuálnym trendom na trhu. Pre tento druh krbu sa rozhodujete v prípade, keď si chcete hru plameňov vychutnať z viacej ako jednej miestnosti, alebo chcete priestor opticky rozdeliť. Tunel krb môže byť úplne ľubovoľne postavený kdekoľvek do priestoru. Rozdiel medzi tunel krbom a U-krbom je v tom, že tunel krb môžete postaviť kdekoľvek do miestnosti, kým U-krb je potrebné najčastejšie postaviť ku stene. Váš cieľ je však rovnaký, v oboch prípadoch dosiahnuť príjemný predel medzi dvoma priestormi vo vašom interiéri.
 • U-KRBOV Pri U-krbe je hra plameňov viditeľná optimálne z viacerých strán. Plynové krby ako predel miestnosti môžu byť zhotovené aj ako „vznášajúce sa“, uchytené na jednej stene, s voľným priestorom pod a nad nimi.

zdroj: www.inspire.sk (náš dodavateľ)

Všetky naše plynové krby, sú navrhnuté tak, aby vám poskytli maximálny komfort a pohodlie. Plynové krby sú svojou exkluzivitou, funkčnosťou, spoľahlivosťou a výhrevnosťou porovnateľné s krbovými vložkami na drevo. Rovnako neprídete ani o atmosféru praskajúceho ohňa bežného krbu na drevo, pretože tá je rovnaká.

Každý z našich krbov je ovládaný špeciálnym diaľkovým ovládaním a na výber máte taktiež možnosť prepojiť krb s vašim mobilným telefónnom alebo tabletom vďaka našej vlastnej aplikácii.

Moderné funkcie:

Všetky naše plynové krby majú zabudovanú funkciu ecoWAVE. Tá umožňuje nastaviť horenie s premenlivým výkonom a výškou plameňa, čím sa zabezpečí maximálna efektívnosť horenia a vykurovania.

Väčšie krby obsahujú navyše ecoSWITCH, ktorá umožňuje vypnutie bočných horákov, keď ich už nepotrebujete. Vďaka obom funkciám budete schopní ušetriť 40 % až 60 % paliva.

Garancia kvality

Na všetky naše krby poskytujeme 8 ročnú záruku na hlavnú konštrukciu plynového krbu o ich kvalitu sa preto báť nemusíte. Návrh každého plynového krbu rovnako podlieha najprísnejším európskym štandardom aby bola zabezpečená maximálna bezpečnosť.