BRUNNER „Urfeuer“ otvorené krby prinášajú oheň v jeho prapôvodnej podobe späť do srdca domova

Otvorený krb je klasikou spomedzi krbov. Už celé stáročia rozširuje v domovoch vášeň ohňa a pohodlie hry plameňov. S novým produktom „Urfeuer – Praveký oheň“ prináša firma BRUNNER oheň v jeho prapôvodnej podobe späť do srdca domova; ako otvorený krb bez skla, ale s prepracovanou technikou pre bezporuchovú a bezpečnú prevádzku v novodobých, moderných a tesných domoch.

Práve kvôli tesným konštrukciám budov je veľmi dôležité vyriešiť správne prívod vzduchu pre prevádzku otvoreného krbu. Z tohto dôvodu majú všetky BRUNNER „Urfeuer“ krby prírubu pre prívod externého vzduchu na horenie o priemere 250 mm. Externým prívodom vzduchu prúdi vždy dostatok vzduchu na horenie priamo do priestoru ohniska. Tento privádzaný vzduch zároveň vytvára vzduchovú clonu, ktorá zabraňuje úniku dymu do miestnosti. Rovnako sa takto zabraňuje vzniku kritického podtlaku v miestnosti nadmerným odsávaním vzduchu interiéru.

Urfeuer krby sú otvorené krby a nie sú zaradené medzi lokálne vykurovacie spotrebiče na tuhé palivo. Preto nepodliehajú národným emisným zákonom asú určené na občasnú prevádzku. Užívatelia a kachliari, ktorí majú, resp. realizujú otvorené krby, sú s BRUNNER „Urfeuer“ krbmi vo všetkých smeroch na bezpečnej strane: tento oheň pre atmosféru zohľadňuje všetky predpisy, normy a nariadenia a je navyše testovaný podľa normy STN EN 13229.

V ponuke je dodatočná dizajnová možnosť optického rozšírenia ohniska použitím liatinových ohniskových platní v rámci obstavby krbu. Ďalším dôležitým bezpečnostným prvkom „Urfeuer“ krbov je ochrana proti úletu iskier. Táto ochrana je sériovo zabudovaná vo všetkých BRUNNER otvorených krboch a je vyhotovená vo forme výsuvných dvierok v stabilných vodiacich lištách. Dokonca ani pri zatvorených dvierka (ochranná sieťka) a horiacom ohni nie je táto ochrana takmer vôbec viditeľná, teda nepôsobí absolútne rušivo.

Urfeuer krby sú v ponuke v ôsmych rôznych formátoch, spomedzi nich je jedna veľká špecialita ako otvorený krb do kuchyne. Týmto modelom je možné v kuchyni pripravovať jedlá presne tak ako v minulosti – priamo na ohni. Otočný ražeň je optimálne umiestnený nad ohniskom a zaručuje úspešné upečenie mäsových špecialít. Vzniknutá aróma z grilovania je odvedená komínom, ktorý funguje ako integrovaný digestor. Pre dokonalosť je ideálne zabudovať tento kuchynský krb do pracovnej výšky s dostatočnou plochou na odloženie všetkého potrebného na grilovanie. Takto prináša „Urfeuer – praveký oheň“ pohodlie a príjemnú atmosféru aj do moderných kuchýň s čistými líniami.

Mám záujem, zavolajte mi